Región  Spiš, kam patrí aj oblasť Vysokých Tatier je mimoriadne bohatý na stavebné pamiatky z rôznych historických období. Veľmi často sú medzi nimi zastúpené kaštiele (Strážky), kláštory (Červený kláštor), hrady (Spišský, Kežmarský, Ľubovniansky) alebo mestské pamiatkové rezervácie (Spišská Sobota, Kežmarok, Podolínec).

 

Vo viacerých obciach sa možno dodnes stretnúť s pamiatkami ľudovej architektúry (napr. obec Ždiar), z ktorých viaceré sú umiestnené v múzeu v prírode pod Ľubovnianskym hradom.

 

Prírodným skvostom severného Spiša je Prielom Dunajca v Národnom parku Pieniny.

 

Z prírodného ako aj kultúrno-historického hľadiska má Spiš takmer všetko. Národný park Slovenský raj je skutočným rajom pre pešiu turistiku. Tomášovský výhľad, Prielom Hornádu, tiesňavy a rokliny patria takisto k turistickým lahôdkam.

 

Spiš je mimoriadne bohatý na kultúrno-historické pamiatky. Nie náhodou bol Spišský hrad s okolím (najväčší hradný stredoveký komplex v strednej Európe, Spišské Podhradie, cirkevné mestečko Spišská Kapitula, gotický kostolík v Žehre) zaradený do Zoznamu svetového prírodného a kultúrneho dedičstva UNESCO.

 

Spišským drahokamom je aj mesto Levoča s množstvom stavebných pamiatok a najväčším dreveným oltárom na svete. Viacero pamiatok z obdobia gotiky spája tzv. Gotická cesta.

 

 

rezervacia

tel:00421 (0)527781772

mobil:00421(0)944059639

E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

 

 

Fotogaléria

Interactive Map

map 

GPS:

N 49° 05.580´
E 20° 08.554´

 How to reach us

Počasie / Wheather

Počasie Poprad - Svieti.com

Akciové balíky